Informații noi despre starea de sănătate a lui Alexandru Mitriță. Când poate reveni pe teren

Alexandru Mitriță (24 de ani) a revenit la antrenamentele lui New York City, anunță Glenn Crooks, un cunoscut jurnalist din SUA. Mijlocașul a participat la ședința normală de pregătire alături de colegii săi, dar momentan nu se știe dacă poate evolua în meciul din această seară, împotriva lui Orlando.

• „Vești bune pentru New York. Alexandru MItriță s-a întors la antrenamente, dar e incert pentru meciul cu Orlando”, scrie Glenn Crooks

Românul s-a accidentat în partida din urmă cu două etape, cu DC United, când a și marcat. A deschis scorul pentru New York în minutul 35, dar a fost schimbat în minutul 49 cu J.Lewis. Accidentarea l-a ținut în afara lotului în partida jucată de echipa sa joi, împotriva lui Chicago Fire, încheiată cu victoria New York-ului, 1-0.

New York City e acum pe locul 7 în clasament (11 puncte), ultimul care duce în play-off-ul din MLS.

Realizările lui Mitriță din acest sezon: 7 meciuri, două goluri, o pasă decisivă.

Publicat: 27 04. 2019, 13:54
Actualizat: 27 04. 2019, 14:09