Ibra-Hollywood a marcat din nou! Trei puncte aduse de suedez pentru LA Galaxy | VIDEO

După dubla reușită de Zlatan Ibrahimovic în primul său meci în MLS, împotriva celor de la Los Angeles FC, suedezul a înscris, din nou, pentru LA Galaxy, în meciul disputat pe terenul celor de la Chicago Fire, echipă unde evoluează fostul jucător al lui Bayern și Manchester United, germanul Bastian Schweinsteiger.

LA Galaxy a plecat victorioasă din Chicago, scor 1-0, grație golului reușit de starul suedez în minutul 45+1, după o reluare cu capul. Vârful de 36 de ani nu a prins finalul partidei pe teren, acesta fiind schimbat în minutul 80 cu ghanezul Ema Boateng.

Ibrahimovic este la a treia reușită în tricoul grupării din Los Angeles, în tot atâtea partide.