Ianis Hagi a adus victoria lui Rangers chiar de ziua „Regelui”! | VIDEO Internaționalul român a fost cel mai bun de pe teren

Rangers Ianis Hagi celebrates scoring his side's second goal of the game during the Ladbrokes Scottish Premiership match at Ibrox Stadium, Glasgow., Image: 496660560, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY, Model Release: no, Credit line: Andrew Milligan / PA Images / Profimedia

UPDATE 23:45: Final! Rangers – Hibernian 2-1. Ianis Hagi a fost cel mai bun om al lui Gerrard! Pe lângă reușita care a adus victoria echipei sale, românul a ratat și alte ocazii mari, fiind foarte aproape de gol și în minutul 64.

UPDATE 23:30: Ianis Hagi a înscris în minutul 83 un gol care se poate dovedi decisiv. Reușita românului a fost una superbă, iar portarul advers n-a avut nicio șansă. Rangers o conduce pe Hibernian cu 2-1, după ce oaspeții au avut 1-0.

Ianis Hagi e titular în premieră de când a ajuns în Scoția, la Glasgow Rangers. Steven Gerrard mizează pe Ianis din primul minut în disputa cu Hibernian, din Premiership, care începe la ora 21:45.

Internaționalul român e folosit în linia de atac într-un sistem 4-3-3 și joacă în ofensivă alături de Morelos și Kent. Titularizarea lui Ianis a fost scoasă în evidență și cei de la Rangers, pe rețelele de socializare.

Cum arată Rangers cu Hibernian: McGregor – Tavernier – Goldson, Edmundson, Barisic – Davis, Aribo, Arfield – Hagi, Kent, Morelos.

Titular de ziua lui Gică Hagi

Ianis Hagi e titular în premieră la Rangers chiar în ziua în care Gică Hagi împlinește vârsta de 55 de ani.

Mijlocașul de 21 de ani și-a făcut debutul pentru Rangers la doar 24 de ore după ce a ajuns în Scoția. Ianis a intrat în minutul 77 în remiza cu Aberdeen, scor 0-0.

Publicat: 05 02. 2020, 23:30
Actualizat: 06 02. 2020, 00:04