Ianis Hagi, titular după cinci meciuri! Românul nu s-a remarcat cu nimic în victoria la scor a lui Rangers în Cupa Scoției

October 22, 2020, Liege, BELGIUM: Rangers' Ianis Hagi pictured during a soccer match between Belgian team Standard de Liege and Scottish club Rangers FC, Thursday 22 October 2020 in Liege, on the first day of the group phase (group D) of the UEFA Europa League competition. BELGA PHOTO BRUNO FAHY,Image: 565064473, License: Rights-managed, Restrictions: * EXCLUSIVE to ZUMA: Belgium, France, Germany, Luxembourg and Netherlands Rights OUT *, Model Release: no
Vezi galeria foto - 11 poze

Ianis Hagi a fost titular și integralist pentru Rangers, în victoria cu 4-0 cu Falkirk. Echipa lui Steven Gerrard s-a calificat în sferturile Cupei Scoției.

Steven Gerrard a decis să pună capăt seriei de meciuri cu Ianis Hagi în afara terenului. Românul a fost iar titular pentru Rangers, după cinci meciuri începute pe banca de rezerve.

„Protestanții” au câștigat cu 4-0 și s-au calificat în sferturile Cupei, dar românul nu a avut niciun aport la cele patru goluri.

Ianis Hagi, titular după cinci meciuri! Românul nu s-a remarcat cu nimic în victoria la scor a lui Rangers din Cupa Scoției

Rangers continuă sezonul incredibil cu o victorie lejeră în Cupa Scoției, în fața liderului din liga a treia, Falkirk.

Trimis pe teren din primul minut, Ianis Hagi nu a reușit să impresioneze. Hagi JR a fost rezervă și în meciul din Europa League, unde Rangers a remizat spectaculos cu Benfica, 2-2.

Ultimul gol marcat de Ianis Hagi într-un meci oficial a fost înscris pe 29 august 2020, într-o victorie 2-0 cu Hamilton. Era etapa cu numărul 6 din Scoția.

Falkirk – Rangers 0-4 (Defoe 6, Bassey 30, Barisic 41, Tavernier 50)

Falkirk: Morrison – Alston, Durnan, Hall, Dixon – Gomis, Todd, Sammon, Morrison – Kelly, Telfer
Antrenor: Lee Miller

Rangers: McLaughlin – Zungu, Goldson, Bassey – Tavernier, Arfield, Barisic, I. Hagi, Barker – Itten, Defoe
Antrenor: Steven Gerrard

Steven Gerrard a explicat de ce nu mai joacă Ianis Hagi la Rangers

Steven Gerrard, antrenorul lui Rangers, a explicat care este motivul care stă la baza deciziilor de a-l ține pe Ianis pe banca de rezerve

„Roofe e pe val în acest moment. A scăpat de accidentări, se antrenează și repetă jocurile bune. Zâmbește și se bucură de fotbal.

A jucat câteva meciuri după ce a avut o serie de accidentări și probabil ca va trebui să-l odihnesc la un punct.

Suntem foarte mulțumiți de nivelul la care se află și trebuie să-l ținem sănatos deoarece ne este de mare ajutor pe faza ofensivă”, a spus Steven Gerrard, la conferința de presă de după meciul dintre Rangers și Benfica.

Publicat: 29 11. 2020, 21:28