„Românul și-a bătut joc!”. Ianis Hagi, desființat după ce Rangers a fost învinsă de o echipă din liga a patra engleză

Ianis Hagi a fost aspru criticat de presa engleză după umilința suferită de Rangers în amicalul contra lui Tranmere. Echipa aflată în liga a patra engleză a reușit să o învingă pe campioana Scoției cu scorul de 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Kieron Morris, în minutul 34.

În următorul meci amical, Rangers o va întâlni pe Arsenal. Partida va avea loc sâmbătă, 17 iulie, de la ora 16:00.

Presa engleză scrie despre faptul că Ianis Hagi nu a fost atent în partida cu Tranmere. Acesta a fost criticat pentru că a irosit mai multe ocazii de a înscrie.

„Hagi a fost unul dintre cei care ar fi trebuit să se descurce mai bine decât să șuteze peste poartă în minutul 18. Românul și-a bătut joc de o altă ocazie când, după ce a primit o pasă perfectă, nu a fost atent și a trimis o pasă neglijentă înapoi, în loc să șuteze”, scriu cei de la Daily Record.

Inclusiv Steven Gerrard, antrenorul lui Rangers, a avut o reacție critică după umilința suferită în partida cu Tranmere.

„Nu sunt deloc mulțumit de ce s-a întâmplat. Nu ne-am ridicat la standardele lui Rangers, nu e suficient de bine. E totuși al doilea meci, am fost și obosiți, dar la nivelul jucătorilor noștri speram să avem mai multe șanse și să dăm câteva goluri în fiecare repriză.

Sunt frustrat de cum am jucat în ultima treime și la creație, dar am și remarcat unii jucători care au evoluat bine. Vom rezolva problemele pe care le-am sesizat.

Am avut două antrenamente în 24 de ore, am și călătorit până aici… ne așteptam să fim puțin obosiți, dar nu sunt mulțumit deloc.

Vom deveni mai puternici și vom juca mult mai bine. Rezultatul acesta nu e important acum, dar trebuie să ne dăm seama ce avem de făcut în continuare”, a spus Steven Gerrard.

Publicat: 10 07. 2021, 18:42
Actualizat: 10 07. 2021, 18:48