Ianis Hagi e de neoprit! Fiul „Regelui” a marcat din nou pentru Rangers | VIDEO

Ianis Hagi, o noua seara magica la Rangers! Gol la prima titularizare dupa doua luni

Ianis Hagi (22 de ani) trece printr-o perioadă foarte bună la FC Rangers! Fotbalistul român a marcat din nou pentru echipa lui de club, deschizând scorul în partida cu Hibernian.

Internaționalul român a marcat, în minutul 33, după o pasă foarte bună a mijlocașului Kemar Roofe.

Ianis Hagi a fost transferat de Rangers, în vara acestui an, de la Genk pentru 3.5 milioane de euro. Fotbalistul român mai are contract cu Rangers până în 2024.

Ianis Hagi a marcat din nou pentru Rangers

Fostul fotbalist al lui FC Viitorul se află la al doilea meci consecutiv în care marchează pentru FC Rangers. Acesta este foarte apreciat în Scoția, inclusiv de antrenorul său, Steven Gerrard, care a început să îi ofere tot mai multe minute de joc.

„Ca să fiu corect faţă de Ianis, lucrul pe care îl face pentru noi este că îşi creează ocazii, nu se teme să fie îndrăzneţ cu pasele pe care le dă şi şuturile sale! Asta îmi place la el!

Ne-am luat punctele, însă atacantul nostru trebuie să înceapă să vadă ocaziile pe care le creează el. Trebuie să reacţioneze mai repede”, a spus Steven Gerrard, după meciul din etapa trecută, cu St. Johnstone.

FC Rangers este lider în prima ligă din Scoția, cu 53 de puncte obținute, după 19 meciuri jucate.

Fanii îi dau peste nas lui Steven Gerrard

După partida Rangers – Motherwell, 3-1, în care Ianis Hagi a dat o pasă de gol, suporterii i-au dat peste nas antrenorului Steven Gerrard, în mediul online, pentru faptul că nu-i oferă mai multe minute de joc fotbalistului român.

Iată câteva dintre reacțiile postate pe Twitter de către suporterii lui Rangers:

• „Ianis Hagi e un om frumos. Sigur și-a rezervat locul în primul 11 la meciul următor. Le-a închis gura tuturor «haterilor» în după amiaza asta!”
  • „Hagi e dintr-o clasă diferită”
  • „A strălucit din momentul în care a intrat, și-a dovedit valoarea”
  • „A adăugat o scânteie de când a intrat. A fost fantastic”.

4.5 milioane de euro este cota lui Ianis Hagi, conform transfermarkt.com

3 goluri și 9 pase decisive a dat Ianis Hagi în 23 de partide bifate pentru Rangers, în acest sezon

Publicat: 26 12. 2020, 15:10
Actualizat: 26 12. 2020, 15:29