Ianis Hagi, 90 de minute pentru Rangers în egalul cu Aberdeen! Campioana a fost condusă cu 2-0 în minutul 17!

Ianis Hagi spune „pas” unui transfer în iarnă
Vezi galeria foto - 6 poze

Ianis Hagi (23 de ani) a jucat toate cele 90 de minute pentru Rangers la ultimul din campionat, 2-2, cu Aberdeen.

Rangers s-a văzut condusă cu 2-0 încă din minutul 17, când Brown a înscris. Scorul fusese deschis în minutul 9, de Ramirez. Campioana Scoției a reușit să revină pe tabelă.

Ianis Hagi a prmit nota 6 de la jurnaliștii de la The Scottish Sun, la fel ca jumătate dintre coechipieri, în timp ce doar unul a primit o notă mai mare, Glen Kamara.

Ianis Hagi, 90 de minute pentru Rangers în egalul cu Aberdeen! Campioana condusă cu 2-0 în minutul 17!

Glasgow Rangers are 24 de puncte, în timp ce marea rivală, Celtic, este pe locul 2, cu doar două puncte mai puțin Internaționalul român are la activ 14 meciuri pentru campioana Scoâiei, reușind să înscrie de două ori și să ofere 3 pase decisive.

Ianis Hagi a făcut un meci bun și acum trei zile în tricoul lui Rangers, grupare din Scoția care s-a impus duminică în deplasare la St.Mirren, scor 2-1.

Românul de 23 de ani a scos penaltiul din care Glasgow a câștigat, a avut alte 3 ocazii de gol și l-a impresionat pe antrenorul său Steven Gerrard.

A fost desemnat cel mai bun jucător al acestei partide, iar Gerrard a avut numai cuvinte de laudă la adresa lui Ianis: ”Ianis ni s-a alăturat când era foarte tânăr. Este încă foarte tânăr, dar este foarte important că am schimbat felul în care arată din punct de vedere al profilului său”.

Publicat: 28 10. 2021, 09:43