Hamroun rupe norii în Qatar! VIDEO | Fotbalistul care va pleca definitiv de la FCSB l-a eclipsat pe Xavi și a reușit meciul PERFECT

Jugurtha Hamroun face spectacol în Qatar. Fotbalistul de care FCSB e la un pas să se despartă definitiv a contribuit, duminică, la patru dintre cele șase goluri înscrise de Al Sadd în etapa a 17-a din Qatar.

Formația lui Hamroun, pentru care mai joacă și legendarul Xavi Hernandez, a făcut instrucție cu Al Muaidar, ocupanta ultimului loc din campionatul Qatarului, iar protagonistul meciului a fost chiar mijlocașul ofensiv deținut încă de FCSB. Hamroun a marcat din penalty, în minutul 39, ducând scorul la 3-0, apoi a înscris frumos, în minutul 54, contribuind la succesul formației sale și cu două pase decisive oferite colegilor.

După 17 etape, Al Sadd ocupă locul al doilea în Qatar, cu 40 de puncte, cu trei mai puține decât liderul Lekhwiya.

Publicat: 22 01. 2017, 20:14
Actualizat: 22 01. 2017, 20:20