Erling Haaland este pur și simplu de neoprit! Norvegianul Borussiei a marcat și cu Union Berlin, iar Dortmund are deja 15 goluri în 2020

Football : Germany -1. Bundesliga 2019/20 Borussia Dortmund Vs 1.FC Koeln 24.01.2020 - Erling Haaland (Borussia Dortmund) jubelt, Torjubel nach seinem treffer zum 4-1 während des Spiels Signal Iduna Park, Dortmund Football: Germany, 1. Bundesliga, Dortmund - 24 Jan 2020, Image: 494713095, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Pixathlon / Shutterstock Editorial / Profimedia

UPDATE 18:18: Borussia Dortmund a dat iar 5 goluri, pentru a treia oară la rând în acest început de an, iar echipa lui Favre a bătut-o cu 5-0 pe Union Berlin. Galben-negrii au deja 15 goluri în 2020, egalând performanța rivalei Monchengladbach, din sezonul 1966-1967.

Erling Haaland a reușit o dublă și azi, ajungând la 7 goluri pentru noua sa echipă.

Erling Haaland are un început fantastic la Dortmund, iar noul star din Bundesliga a marcat și în etapa a 20-a, de această dată la prima partidă pe care o joacă din postura de titular.

Vedeta Borussiei a înscris în minutul 18 al duelului cu Union Berlin, după ce a punctat simplu, din fața porții.

Astfel, Haaland a ajuns deja la 6 goluri pentru Dortmund, după tripla de la debut cu Augsburg (5-3) și dubla cu FC Koln (5-1). Atacantul a reușit asta în doar 77 de minute.

Sancho, performanță incredibilă în Bundesliga

Scorul a fost deschis de Jadon Sancho, în minutul 13, iar englezul venit în Germania de la Manchester City a devenit primul fotbalist din istoria campionatului Germaniei care atinge borna de 25 de goluri înainte de a împlini 20 de ani.

Publicat: 01 02. 2020, 18:10
Actualizat: 01 02. 2020, 18:32