„Gură de aer” pentru Real Madrid! Campioana Europei a câștigat și a pus capăt seriei negative din campionat, la primul meci al lui Solari ca „principal”

Real Madrid a pus capăt seriei de cinci meciuri fără victorie în La Liga, și s-a impus cu 2-0 pe teren propriu, în fața celor de la Real Valladolid. A fost primul meci al noului antrenor, Santiago Solari pe banca deținătoarei Champions League, după ce șefii echipei l-au demis pe Julen Lopetegui.

Vinicius Junior a deschis scorul în minutul 83, cu un șut deviat nefericit de Kiko în propria poartă, iar Sergio Ramos a stabilit scorul final din penalty în minutul 88. Astfel, Real Madrid urcă pe locul șase în campionatul Spaniei, cu 17 puncte, la patru distanță de liderul Barcelona, care are un meci mai puțin.

Pentru madrileni urmează meciul din Liga Campionilor, de pe terenul celor de la Viktoria Plzen, echipă pe care au învins-o în tur cu 2-1. În campionat, Real o va întâlni în deplasare pe Celta Vigo.

Publicat: 03 11. 2018, 19:20
Actualizat: 03 11. 2018, 19:21