Golul despre care se vorbi peste ani! Un african tocmai l-a făcut uitat pe Beckham: VIDEO | Execuția care face înconjurul lumii

Hlompho Kekana (30 de ani) a marcat, sâmbătă, în meciul dintre Camerun și Africa de Sud, unul dintre cele mai frumoase goluri ale anului!

Etapa a treia a calificărilor pentru Cupa Africii pe Națiuni a oferit un gol care a făcut rapid înconjurul lumii. În grupa M, Camerun și Africa de Sud s-au întâlnit pe terenul primeia, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2, după un meci spectaculos și echilibrat, care și-a atins punctul culminant în minutul 50, când oaspeții au trecut în avantaj.

La scorul de 1-1, după ce Africa de Sud deschisese scorul prin Rantie, iar Camerun egalase prin Siani, Hlompho Kekana, jucătorul lui Sundows, a reușit o execuție superbă, care a lăsat pe toată lumea cu gura căscată. Mijlocașul Africii de Sud a recuperat o minge în propria jumătate, apoi nu a stat mult pe gânduri și a șutat, înscriind un gol absolut fabulos.

Până la urmă, Camerun a egalat în minutul 67, prin N’Koulou și rămâne lider în grupa M, cu șapte puncte obținute în primele trei meciuri.

Publicat: 26 03. 2016, 19:04
Actualizat: 26 03. 2016, 19:05