Ghinion teribil pentru Marius Șumudică. Echipa lui avea 2-0 cu Adana în minutul 71, apoi a început coșmarul

Gaziantep a condus-o cu 2-0 pe Adana Demirspor, fosta adversară a CFR-ului, însă ce s-a întâmplat pe final a fost de-a dreptul tragic pentru echipa lui Marius Șumudică.

Trupa lui „Șumi” a clacat în ultimele 20 de minute ale partidei și a sfârșit prin a fi egalată.

Arda Kizildag a deschis scorul în minutul 17 pentru Gaziantep, iar Lazar Markovic avea să fie cel care marchează golul de 2-0.

Deși meciul părea ca și câștigat de trupa lui Marius Șumudică, Adana Demirspor a reușit să dea lovitura și să egaleze prin golurile marcate de Emre Akbaba și Babajide Akintola

După ce echipa sa a remizat lamentabil în etapa a 17-a din prima ligă turcă, deși a condus cu 2-0, Marius Șumudică, antrenorul celor de la Gaziantep, a spus că este extrem de supărat.

„Sunt supărat pentru ce s-a întâmplat astăzi. Poate am făcut cel mai bun meci al sezonului. Am avut 5-6 ocazii clare. Am avut 2-0, dar nu am putut păstra avantajul. Parcă am fi o echipă de juniori! Nu se pot primi 2 goluri într-un singur minut. Nu se poate întâmpla așa ceva. Ce pot să fac ca antrenor?

Săptămâna asta am lucrat la poziționarea din teren și la ocazii. Atunci când conduceam aveam cele 3 puncte în buzunar. Le-am pierdut într-un minut.

Am jucat bine în prima repriză și nu le-am dat posibilitatea de a marca. După ce am luat 2 goluri într-un minut am început să jucăm iar. Au fost ocazii foarte mari, din care puteam marca ușor. Gaziantep a pierdut astăzi 2 puncte, dar a fost echipa mai bună de pe teren.

Când am venit aici am promis că vom rămâne în prima ligă. Vom face tot ce putem pentru a realiza acest lucru. Trebuie să ajungem la 20 de puncte până în perioada de transferuri. Momentan suntem peste zona roșie.

Atunci când am venit aici toată lumea spunea că Gaziantep va fi prima echipă care va retrograda matematic. Acum, vedeți, s-au schimbat lucrurile. Vom lupta până la capăt. La următorul meci vom face puncte!”, a spus Marius Șumudică, citat de haber16.com.

Publicat: 19 12. 2023, 22:52
Actualizat: 19 12. 2023, 22:55