George Pușcaș poate da o nouă lovitură odată ajuns în Anglia. Atacantul, în fața unui moment important VIDEO

Internaționalul român George Pușcaș a fost nominalizat la golul lunii august din Championship.

Adversarii lui Pușcaș la această distincție sunt Cauley Woodrow, jucătorul lui Barnsley, și Jack Marriott, jucătorul lui Derby.

Pușcaș a fost nominalizat pentru golul marcat în partida sa de debut la Reading, împotriva lui Cardiff City, încheiată cu scorul de 3-0, în favoarea lui Reading, atunci când atacantul român a înscris, în minutul 25, după o acțiune începută în propria jumătate de teren. În acel meci, George Pușcaș a mai înscris un al doilea gol în minutul 40.

Câștigătorul va fi ales prin votul online al susținătorilor și va fi anunțat vineri, 20 septembrie.

Publicat: 16 09. 2019, 20:36
Actualizat: 16 09. 2019, 20:37