Genoa a pierdut cu Frosinone, iar George Pușcaș a fost aspru criticat de italieni. „Eroare impardonabilă!” Ce notă a luat atacantul

Genoa s-a duelat cu Frosinone în etapa a 13-a din Serie A, scor 1-2, iar George Pușcaș a fost luat la țintă de presa din Italia din cauza evoluției sale.

George Pușcaș și Radu Drăgușin au fost integraliști în partida jucată de Genoa cu Frosinone în runda cu numărul 13 din Serie A,  însă cei doi români nu au reușit să impresioneze.

Italienii l-au criticat dur pe George Pușcaș după ce Genoa a pierdut cu Frosinone

George Pușcaș a avut o ocazie mare de gol în primul minut al meciului cu Frosinone, însă internaționalul român a ratat și i-a enervat teribil pe jurnaliștii italieni.

Frosinone a deschis scorul prin Matias Soule în minutul 34, iar Ruslan Malinovskyi a reușit egalarea după doar patru minute. Illario Monterisi a închis tabela de marcaj în minutul 90+4, iar Genoa a rămas pe locul 15, cu 14 puncte, la fel ca Lecce, doar că echipa românilor George Pușcaș și Radu Drăgușin are un joc în plus..

„După mai puţin de un minut de joc, Puşcaş a irosit o ocazie colosală de la doi metri de poartă. Nu a reuşit să ţină de mingi şi să ridice echipa, apoi a dispărut”, a scris TMW, care l-a notat cu 5 pe internaționalul român care a calificat-o pe naționala condusă de Edi Iordănescu la EURO 2024. Mai mult, italienii de la Genova Today au catalogat ocazia ratată de George Pușcaș în primul minut al meciului cu Frosinone drept o „eroare impardonabilă”.

De partea cealaltă, Radu Drăgușin, fotbalistul care speră să prindă un transfer în Premier League după ce s-a calificat cu naționala României la EURO 2024 a primit nota 5,5 pentru prestația din meciul cu Frosinone.

Genoa, pe locul 15 în Serie A după 13 etape jucate în sezonul 2023-2024

După 13 etape jucate în sezonul 2023-2024 din Serie A, Genoa se află pe locul 15, cu 14 puncte, la trei în fața lui Udinese, echipa de pe poziția a 16-a, și la egalitate cu Lecce, doar că ultimele două au un joc în minus.

Pentru Genoa urmează meciul de „acasă” cu Empoli în etapa a 14-a din Serie A, sâmbătă, 2 decembrie, ora 16.00, după care românii Radu Drăgușin și George Pușcaș vor juca în deplasare cu Lazio, în Cupa Italiei, marți, 5 decembrie, ora 22.00.

Publicat: 26 11. 2023, 18:55