FOTO&VIDEO | Lovitura încasată de Galamaz în plină figură, la Petrolul – FCSB, s-a repetat în Anglia! Cel mai bun jucător al lui Aston Villa a fost atacat chiar pe teren

În derby-ul dintre Birmingham City și Aston Villa, disputat în liga a doua a Angliei, s-a produs o fază șocantă. În minutul 9 un suporter al gazdelor a intrat pe teren și l-a lovit cu pumnul, pe la spate, pe Jack Grealish, cel mai bun fotbalist al celor de la Aston Villa. Forțele de ordine au intervenit imediat și l-au imobilizat, dar nu înainte ca fanul respectiv să fie tras la răspundere de coechipierii lui Grealish.

Incidentul de acum a reamintit unul asemănător petrecut în campionatul nostru. La un derby Petrolul – FCSB, desfășurat acum aproape opt ani, un suporter al „lupilor” a intrat pe gazon și l-a lovit cu un box pe George Galamaz. Fotbalistul a fost trimis la pământ, iar huliganul respectiv a fost lovit la rândul său de Novak Martinovic și de portarul Răzvan Stanca.

Partida de la Ploiești s-a suspendat când scorul era 2-0 pentru bucureșteni și a fost pierdută în cele din urmă cu 3-0 la „masa verde” de către Petrolul, dar în cazul duelului Birmingham City – Aston Villa s-a decis ca jocul să continue. Grealish a și marcat în minutul 67 al meciului. Partida e în desfășurare.

Galamaz și-a amintit de episodul de la Ploiești: „Mi-a rămas o gaură în locul în care m-a lovit” Ce a încercat să facă fanul Petrolului după acel incident

Publicat: 10 03. 2019, 15:35
Actualizat: 10 03. 2019, 15:45