FOTO | Ajax, echipa sau produsul de curățat baia? Fanii lui Inter au râs de Juventus în timpul Derby d’Italia

Derby d’Italia și-a consumat un nou episod sâmbătă seară, atunci când Inter Milano a terminat la egalitate, 1-1 pe teren propriu, cu Juventus Torino. Meciul a început bine pentru gazde, cele care au deschis scorul în minutul 7 prin Padja Nainggolan, însă Cristiano Ronaldo și-a făcut din nou datoria și a stabilit rezultatul final în minutul 62.

Unul dintre cele mai amuzante momente ale serii a fost dat de prestația fanilor. Suporterii lui Inter Milano au ridicat în aer cartoane cu conturul produsului de curățat „Ajax”, produs căruia i-au aplicat mânerele trofeului Ligii Campionilor. Evident, trimitere la faptul că Juventus a fost eliminată în sferturile de finală ale competiției de echipa olandeză. Punctul obținut o menține pe Inter pe locul 3, cu un avans de patru puncte în fața celor de la AS Roma și cu șase puncte peste AC Milan și Atalanta. Echipa antrenată de Luciano Spalletti are cinci puncte mai puțin decât Napoli, echipă care are și un meci în minus.

Publicat: 28 04. 2019, 08:10
Actualizat: 28 04. 2019, 08:11