VIDEO | Seară de coșmar pentru Moke! Fostul fundaș al FCSB și-a „îngropat” echipa: a marcat în proprie poartă în prelungiri

Wilfried Moke, fostul fotbalist de la FCSB, a greșit decisiv în meciul Konyaspor – Marseille (1-1) din grupele Europa League și și-a „îngropat” echipa. Fundașul și-a înscris în proprie poartă în prelungirile partidei, după o fază controversată.

În vârstă de 29 de ani, Moke a reușit să se impună la Konya, după plecarea de la FCSB. Joi, la meciul cu francezii de la Olympique Marseille, a avut parte de un adevărat coșmar. Acesta și-a înscris în propria poartă în minutul 90+3 și a redus considerabil șansele turcilor de a se califica în primăvara europeană.

Turcii conduceau cu 1-0, după un gol înscris în minutul 82 de Skubic, dar Moke a deviat nefericit în propria poartă o minge centrată de pe partea stângă și a schimbat total calculele calificării. Autogolul a venit în al treilea minut de prelungiri.

" target="_blank">VEZI AICI AUTOGOLUL LUI MOKE

Dacă scorul ar fi rămas 1-0 pentru Konyaspor, turcii ar fi urcat pe locul 2, cu 7 puncte, în timp ce Marseille ar fi coborât pe locul 3, cu 6 puncte.

Publicat: 24 11. 2017, 10:23
Actualizat: 24 11. 2017, 10:43