VIDEO | Coșmar fără sfârșit pentru Karius! Germanul a gafat din nou incredibil, la cel mai înalt nivel! Ce a pățit la ultimul meci

Loris Karius nu reușește să-și găsească liniștea după gafele comise în finala Champions League din 2018, Real Madrid – Liverpool, scor 3-1.

Împrumutat la Beșiktaș în vara lui 2018, pentru două sezoane, portarul german a intrat și în gura fanilor turci după o serie de gafe, iar aseară, în partida din Europa League cu Slovan Bratislava, Spare să-și fi epuizat și puținul credit rămas.

O nouă gafă a lui Karius

Slovacii s-au impus cu 4-2 în fața lui Beșiktaș, iar drumul spre victorie al gazdelor a fost deschis de o gafă nepermisă a lui Karius. În minutul 14, Karius a ieșit mult din poartă pentru a respinge cu capul o minge, însă a sărit pe sub balon și s-a ciocnit de un coechipier, iar Sporar a rămas singur cu poarta goală și a îndeplinit o simplă formalitate.

Beșiktaș a reușit să revină și să preia conducerea până la pauză, însă Slovan s-a impus în cele din urmă, scor 4-2, după trei goluri marcate în a doua repriză.

Publicat: 20 09. 2019, 11:00
Actualizat: 20 09. 2019, 11:01