VIDEO** Boloni și Lazăr, EROI în Grecia! Mii de fani au înnebunit la revenirea la Salonic

This browser does not support the video element.

PAOK a dat lovitura în Anglia și este calificată în primăvara europeană. Cu Lazăr pe teren, grecii au câștigat în fața lui Tottenham și sunt cu bagajele făcute pentru 16-imi chiar înaintea ultimului meci.

Boloni și Lazăr au fost întâmpinați ca niște adevărați eroi la revenirea în Grecia. Peste 2000 de fani ai lui PAOK și-au așteptat eroii la aeroport, în plină noapte

Fanii au înnebunit spre dimineață, atunci când aeronava a aterizat la Salonic.

PAOK Salonic, antrenată de Ladislau Boloni, a câștigat, miercuri, cu scorul de 2-1 (2-1), partida disputată la Londra, cu Tottenham Hotspur, obținând calificarea în șaisprezecimile Ligii Europa, cu o etapă înaintea încheierii fazei grupelor.

La echipa oaspete, Costin Lazăr a jucat până în minutul 83, când a fost înlocuit de Arias. PAOK a evoluat din minutul 38 cu un jucător mai puțin, după eliminarea lui Stafylidis.

Grupa A

Rubin Kazan (Rusia) – Shamrock Rovers (Irlanda) 4-1 (2-1)
Au marcat: Valdez ’10, 51, Natcho ’36, Martins ’62 / Oman ’12

Tottenham Hotspur (Anglia) – PAOK Salonic (Grecia) 1-2 (1-2)
Au marcat: Modrici ’39 (p) / Salpingidis ‘6, Athanasiadis ’14

Clasament: 1. PAOK – 11 puncte; 2. Rubin – 10 puncte, 3. Tottenham – 7 puncte; 4. Shamrock – 0 puncte.

Publicat: 01 12. 2011, 16:42
Actualizat: 01 12. 2011, 16:50