Vergil Andronache, ultimul discurs din postura de principal la FCSB: „Eu am făcut absolut orice”

Vergil Andronache va reveni pe post de secund după partida tur cu Guimaraes, iar omul care a asigurat interimatul în ultimele trei săptămâni a părut dezamăgit după meciul de la Giurgiu.

Andronache spune că important este ca FCSB să se califice în grupe, indiferent de poziția pe care el o va ocupa în club: „Am dominat total jocul în prima repriză. Din păcate, n-am reușit să marcăm. Am avut două-trei situații clare… bara, situația de unu-la-unu a lui Coman. În repriza a doua s-au echilibrat lucrurile și s-a terminat 0-0. Nu e un rezultat corect. Noi am avut cele mai mari ocazii și dacă scorul era 2-0 după pauză, nu se supăra nimeni. Situația e la fel ca după meciul cu Mlada. Nu contează. Sunt fericit că în situația asta avem șanse reale de calificare. Asta ne-am dorit de la început. Nu contează atât de mult poziția pe care o voi avea în club, contează să ne calificăm în grupe. Eu am făcut absolut orice ca lucrurile din club să aibă o continuitate”, a spus Andronache, după 0-0 cu Guimaraes.

Directorul sportiv al FCSB, Narcis Răducan, a oferit prima reacție în urma remizei, scor 0-0, dintre FCSB și Vitoria Guimaraes, din manșa tur a play-off-ului Europa League. Oficialul a susținut și că vineri, începând cu ora 10:15, va avea loc o conferință de presă în care va fi prezentat noul antrenor al FCSB. Noul antrenor va fi Bogdan Argeș Vintilă, lucru confirmat de Becali după meci.

Publicat: 23 08. 2019, 00:05
Actualizat: 23 08. 2019, 00:06