Un adversar a fost lăsat MUT de o decizie a lui Petrescu:** „Nu înțeleg de ce a făcut asta!” La Dinamo au început să apară grimase

La primul meci al lui Dan Petrescu pe banca lui Dinamo Moscova, înfrângerea cu 2-0 de pe terenul lui VfB Stuttgart, fostul antrenor al lui Kuban a ținut să-i dea o lecție lui Zvjezdan Misimovic, unul dintre rebelii pe care-i are în lot.

Bosniacul, care i-a făcut zile negre și lui Hagi la Galata, a avut o evoluție modestă în prima parte a meciului, iar Dan Petrescu n-a mai rezistat și l-a schimbat în minutul 39. Nici măcar n-a mai așteptat pauza, semn că antrenorul român a ținut să-i transmită un mesaj clar lui Misimovic: „Gața cu fițele, eu sunt șeful”.

Misimovic este însă apărat de compatriotul său, Vedad Ibisevic. Atacantul lui VfB Stuttgart este de părere că Dan Petrescu a procedat greșit când a ales să-l schimbe pe Misimovic: „Am vorbit cu el (n.r. Misimovic) după meci, nu radiază de bucurie. Nu înțeleg de ce a fost schimbat atât de rapid, a declarat Ibisevic, conform presei din Rusia.

Publicat: 23 08. 2012, 18:10
Actualizat: 23 08. 2012, 18:11