Toșca, execuție de magician pe Național Arena, înainte ca Rosenborg să deschidă scorul

În minutul 58 al întâlnirii Steaua – Rosenborg, din prima manșă a play-off-ului Europa League, Alin Toșca a avut execuția serii.

La capătul unui forcing declanșat de echipa lui Mirel Rădoi, Stanciu a executat o lovitură de colț de pe partea stângă, mingea a trecut peste careul nordicilor fără să fi fost atinsă de cineva, și Toșca a recuperat-o aproape de fanionul de colțul drept de pe direcția de atac a gazdelor. Stoperul Stelei a făcut o preluare scurtă și dintr-un unghi închis a șutat cu interiorul piciorului stâng, imprimând un efect fantastic mingii. Balonul se ducea sub transversala porții lui Rosenborg, însă Andre Hansen a respins cu vârful degetelor în afara porții. La faza următoare, Papp a trimis cu capul peste, însă replica norvegienilor s-a concretizat prin golul reușit în minutul 60, 0-1, de Mikkelsen.

Publicat: 20 08. 2015, 22:24
Actualizat: 20 08. 2015, 22:28