Tamaș: „Îmi cer scuze în fața colegilor!” Ce le-a spus Reghe steliștilor la pauză, după eliminarea lui Enache

Steaua a pierdut partida de debut în grupele Europa League, scor 0-2, pe terenul lui Osmanlispor, la capătul unui meci în care roș-albaștrii au jucat a doua repriză în inferioritate numerică, după ce Enache a fost eliminat în minutul 45.

Gazdele au deschis scorul prin Diabate, în minutul 64, dintr-un penalty comis de Gabi Tamaș, iar fundașul campioanei a ținut să-și ceară scuze în fața colegilor pentru eroarea sa. Tamaș a evidențiat însă faptul că Stelei i-a fost extrem de greu să joace în inferioritate timp de o repriză.

Am provocat un 11 metri, dar face parte din joc. Îmi cer scuze față de colegi, a fost greu să jucăm în 10 din minutul 45. Ă‚sta e fotbalul, se mai întâmplă. Felicit Osmanlispor pentru victorie, sunt o echipă foarte bună.

Trebuie să abordăm a doua parte la fel ca pe prima, sincer, pentru că ne-am apărat bine în prima repriză. Poate ne-a fost teamă să ținem mai mult de minge.

Nu știu, nu am cuvinte… E supărare, normal. Am venit aici cu gândul să câștigăm și nu am făcut-o.

E foarte greu la un asemenea nivel să joci în 10, cum am mai spus. La pauză Reghe ne-a spus să jucăm ca în prima repriză, să stăm bine în teren. După meci, încă nu l-am văzut”, a declarat Gabi Tamaș la Dolce Sport, imediat după meci.

Publicat: 16 09. 2016, 00:13
Actualizat: 16 09. 2016, 00:16