Succes clar obținut de Viktoria Plzen în campionat, înainte de meciul cu FCSB

Formația Viktoria Plzen, adversara echipei FCSB în grupele Ligii Europa, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-0, Slovan Liberec, în etapa a șasea a campionatului Cehiei.

Michael Krmencik, în minutul 7, și Milan Petrzela, în minutul 20, și Jan Kopic, în minutul 78, au marcat golurile învingătorilor.

Pavel Vrba a folosit următoarea formulă de echipă la Viktoria Plzen: Kozacik – Reznik, Hejda, Hajek, Limbersky – Zivulic, Hrosovsky – Petrzela (Zeman 83′), Kolar (Horava 71′), Kopic – Krmencik (Reznicek 77′).

Viktoria Plzen a acumulat maximum de puncte în primele șase etape ale campionatului din Cehia, marcând de 14 ori și primind un singur gol, și ocupă primul loc al ierarhiei, cu 18 puncte. Slavia Praga se află pe locul secund, cu 11 puncte și un meci mai puțin disputat. Slovan Liberec are 10 puncte și este a patra.

Meciul FCSB – Viktoria Plzen, din prima rundă a Grupei G a Ligii Europa, este programat să se dispute joi, 14 septembrie, de la 22:05, pe Arena Națională.