Steaua a intrat în istorie cu o performanță negativă!** Coșmarul care îi va urmări pe roș-albaștri în Europa

Chiar dacă a pierdut fără drept de apel în fața nemților de la VfB Stuttgart, scor 1-5, Steaua este aproape de a se califica mai departe în primăvara europeană (DETALII AICI).

Nemții au înscris de patru ori în primele 31 de minute, devenind primul club din Europa League care reușește o asemenea performanță.

Trupa antrenată de Reghecampf nu mai primise patru goluri pe teren propriu de la partida cu Lyon, care a câștigat în urmă cu patru ani cu scorul de 5-3. Atunci, însă în prima repriză francezii au marcat „doar” de trei ori.

Înfrângeri la scor suferite de Steaua pe teren propriu:

1970, Steaua-PSV 0-3
1990, Steaua-Montpellier 0-3
1996, Steaua-Dortmund 0-3
2006, Steaua-Real 1-4
2006, Steaua-Lyon 0-3

Steaua a mai trăit o astfel de umilință în urmă cu un an, de această dată în deplasare, în fața celor de la Maccabi Haifa, care au câștigat cu 5-0, atunci israelienii reușind să înscrie de trei ori în prima repriză.

Publicat: 22 11. 2012, 23:50
Actualizat: 23 11. 2012, 00:09