Slaven Bilic, dezamăgit de rezultatul partidei cu Astra: „A fost o seară frustrantă deoarece am jucat bine”

Tehnicianul Slaven Bilic s-a declarat dezamăgit de faptul că echipa sa, West Ham United, a reușit doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, după ce a condus cu 2-0, în meciul cu Astra Giurgiu, desfășurat, joi seară, la Londra, în preliminariile Ligii Europa, informează presa engleză.

A fost o seară foarte frustrantă deoarece am jucat bine până în momentul în care am avut un jucător eliminat. Am dominat meciul și am avut șanse să marcăm al treilea gol. Am jucat bine în prima oră, dar meciul durează 90 de minute și ar fi trebuit să reacționăm mai bine când am rămas în 10 jucători. Problema a fost că nu am putut schimba prea multe deoarece făcusem deja două înlocuiri, astfel că a trebuit să așteptăm. Primul fault al lui Collins a fost unul tactic și nu-l pot acuza, dar al doilea galben a fost dur. Ei au marcat un gol extraordinar și un autogol, dar a fost alt meci după ce au înscris prima oară. Scorul de 2-2 este un rezultat rău pentur noi și nu suntem fericiți. Adăugați accidentările lui Joey (n.r. – O’Brien) și Enner (n.r. – Valencia) și frustrarea e mai mare„, a afirmat Bilic.

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, joi, în deplasare, scor 2-2 (0-1), cu formația engleză West Ham United, în prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Europa.

Golurile gazdelor au fost marcate de E. Valencia ’23 și Zarate ’51, în timp ce pentru oaspeți au înscris Boldrin ’71 și Ogbonna ’82 autogol.

West Ham United a jucat în inferioritate numerică din minutul 59, după eliminarea lui Collins.

Publicat: 31 07. 2015, 10:31
Actualizat: 31 07. 2015, 10:32