Barcelona, egal chinuit în Germania! Rangers, învinsă în sferturile Europa League. Toate rezultatele din manșa tur

Barcelona a reușit doar un egal la Frankfurt, 1-1, după un meci în care catalanii au fost dominați clar de Eintracht. West Ham și Lyon au remizat și ele în manșa tur a sferturilor Europa League, iar Rangers a plecat învinsă din Portugalia.

Valentin Mihăilă a fost doar pe banca de rezerve a bergamascilor, în Leipzig – Atalanta, scor final 1-1. Returul este programat joi, 14 aprilie.

Barcelona, doar egal la Frankfurt, în sferturile Europa League. Rezultatele din manșa tur

22:00 Eintracht – Barcelona 1-1

• Min. 90+3. Fluier final!
  • Min. 66. GOOOL Ferran Torres! Barca revine în joc
  • Min. 48. GOOOL! Knauff deschide scorul pentru Frankfurt!

• Min. 58. Penalty ratat pentru Leipzig, Zappacosta își trimite mingea în proprie poartă: scor egal în Germania
  • Min. 17. GOOOL! Luis Muriel deschide scorul în Germania, după o pasă a lui Zappacosta!

Publicat: 07 04. 2022, 23:24
Actualizat: 08 04. 2022, 00:24