Sergiu Hanca și Cornel Râpă, eliminare dramatică din Europa League. VIDEO | Ultimul gol s-a înscris în minutul 120+2

Cracovia, echipa românilor Sergiu Hanca și Cornel Râpă, a fost eliminată, joi seară, de slovacii de a Dunajska Streda, în turul 1 preliminar al Europa League. După 1-1, în tur, cele două au remizat și în manșa secundă, scor 2-2, după prelungiri.

Cu Hanca și Râpă printre titulari, polonezii au început bine meciul, deschizând scorul după doar două minute, prin Rafael Lopes. Slovacii au replicat în minutul 47, prin Connor, care a marcat și a trimis meciul în prelungiri.

Eric Ramirez a punctat pentru Dunajska Streda în minutul 94, echipa sa luând un avantaj considerabil pentru calificare. Scorul final a fost stabilit de Filip Piszczek, în minutul 120+2, însă a fost insuficient, slovacii calificându-se datorită golurilor mai multe marcate în deplasare.

VIDEO cu golurile din Cracovia – Dunajska Streda 2-2

Cornel Râpă evoluează la Cracovia din iulie 2018, în timp ce Sergiu Hanca a fost adus la începutul acestui an de polonez.

În turul secund din Europa League, Dunajsa Streda va întâlni formația greacă Atromitos. Meciurile se vor disputa pe 25 iulie și 1 august.

Publicat: 19 07. 2019, 08:57
Actualizat: 19 07. 2019, 08:58