Scene incredibile pe White Hart Lane: jucătorii au fost scoși de pe teren după ce trei suporteri au intrat pe teren

UPDATE: Meciul s-a reluat după cinci minute de pauză în care forțele de ordine au rezolvat problema.

Cu Chiricheș titular, Tottenham a primit vizita celor de la Partizan Belgrad în etapa a cincea din grupele Europa League.

Vlad Chiricheș a fost martor la nișe momente incredibile petrecute  pe White Hart Lane. La mijlocul primei reprize a intrat pe teren un fan care s-a dus direct la Naughton și și-a făcut un selfie cu fundașul dreapta al lui Spurs. După mai bine de un minut de întrerupere, jocul a fost reluat după ce bărbatul a fost evacuat.

În mod normal, după acest incident, vigilența forțelor de ordine ar fi trebuit să fie la cote maxime. Nu s-a întâmplat acest lucru și, în minutul 40, trei fani au pătruns pe teren din trei părți diferite ale stadionului. Brigada de arbitri condusă de Yevhen Aranovskiy (Ucraina) a oprit imediat meciul din motive clare
de siguranță și i-a trimis pe jucători la vestiare.

În minutul 40, Tottenham – Partizan era 0-0. Cel mai probabil, clubul de pe White Hart Lane va fi amendat serios de UEFA penntru probleme de siguranță din timpul meciului

Publicat: 27 11. 2014, 22:55
Actualizat: 27 11. 2014, 23:07