Salzburg e de neoprit! Victorie la scor, cu cinci zile înaintea returului cu Viitorul

FC Salzburg, adversara echipei FC Viitorul în play-off-ul Ligii Europa, a învins, duminică, pe teren propriu, scor 5-1, formația Sankt Polten, într-un meci din etapa a cincea a campionatului Austriei.

Munas Dabbur, care a reușit o „dublă” în minutele 31 și 53, Hannes Wolf, în minutul 47, Fredrik Gulbrandsen, în minutul 59, și Hee-Chan Hwang, în minutul 90, au marcat pentru Salzburg, în timp ce Roope Riski a reușit golul de onoare al celor de la Sankt Polten.

În urma acestui rezultat, FC Salzburg a acumulat 13 puncte și se află pe locul doi în clasament. În turul play-off-ului Europa League, la Ovidiu, FC Salzburg s-a impus, scor 3-1.

FC Salzburg – FC Viitorul, returul din Austria se va juca joi, 24 august, de la ora 20:00.

Publicat: 20 08. 2017, 21:44
Actualizat: 20 08. 2017, 21:45