S-a „încălzit” Pogba! Dublă pentru francez în Manchester United – Fenerbahce 4-1. Golul doi e „de colecție”. VIDEO

Manchester United – Fenerbahce 4-1 (Pogba 31 pen, 45+1, Martial 34 pen, Lingard 48 / Van Persie 83)

Paul Pogba se transformă încet dar sigur în jucătorul capabil să o readucă pe Manchester United în fruntea fotbalului englez și european. După un start sub așteptările generate se suma uriașă de transfer, francezul a început să-și arate clasa, iar partida cu Fenerbahce, din grupele Europa League, a fost cea mai buna a francezului după revenirea pe Old Trafford.

Mijlocașul de 23 de ani a fost titular și a jucat până în minutul 75, când a fost înlocuit cu Fosu-Mensah, după ce a reușit o dublă.

Pogba a deschis scorul în minutul 31 al partidei, după ce a executat impecabil penalty-ul obținut de Juan Mata, după care a înscris golul de 3-0, în ultimul minut al primei reprize.  Reușita a fost una cu adevărat specială, venită după un șut cu efect, din afara careului, la capătul unei frumoase acțiuni de atac a „diavolilor”.

Publicat: 21 10. 2016, 08:13
Actualizat: 21 10. 2016, 08:14