Rosenborg îi deschide drumul spre primăvară!** Ce veste pentru Reghe: cu gândul la finala campionatului, Solskjaer vrea să bage rezervele cu Steaua

Steaua – Molde, joi ora 22:00, în direct la PRO TV și pe Voyo.ro. Toamna asta facem primăvara în octombrie

*Tehnicianul Ole Gunnar Solskjaer pare decis să își odihnească o parte din titulari în meciul de mâine cu Steaua

*Molde joacă duminică un meci decisiv pentru titlu în Norvegia, împotriva lui Rosenborg

Partida cu Steaua vine într-un moment cum nu se poate mai prost pentru campioana Norvegiei. La doar trei zile de la disputa din grupele Europa League, Molde joacă cu titlul pe masă, pe teren propriu, împotriva lui Rosenborg.

Practic, o adevărată finală pentru echipa lui Solskjaer (foto), care trebuie să câștige pentru a-și păstra titlul cucerit în sezonul trecut. Cu patru etape înainte de final, Molde și Rosenborg au același număr de puncte, 52! Însă Rosenborg stă mult mai bine la primul criteriu de departajare în caz de egalitate, golaverajul (+28), față de Molde (+15).

Iar managerul norvegienilor, Ole Gunnar Solskjaer, pare decis să sacrifice meciul cu Steaua pentru a-și odihni titularii pentru disputa din weekend cu Rosenborg. „Voi încerca să le ofer titularilor o pauză. Au jucat multe meciuri într-un interval scurt și au nevoie de câteva momente de respiro”, a spus tehnicianul lui Molde după ce echipa sa a fost egalată în etapa trecută în minutul 90 de Stromsgodset, ocupanta locului trei din campionatul norvegian.