Reacția lui Răzvan Lucescu după ce PAOK a fost eliminată din Europa League: „Nu e nicio scuză! Am avut multe căderi psihologice”

PAOK Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu și unde joacă Alin Toșca, a încheiat grupa L a Europa League pe ultimul loc, după ce a fost învinsă de BATE, 3-1. Golurile au fost marcate de Prijovic ’59, respectiv Skaviș ’18 și Signevici ’42 (penalty) și ’45+1, în timp ce Toșca a evoluat din minutul 46.

„Nu este nicio scuză, am făcut un meci slab. Am avut dorința de a ne califica, dar sentimentul meu este că, după primirea golului, ne-am pierdut concentrarea și am pierdut poziția din teren. Din această cauză nu am jucat deloc bine în prima repriză. Acest joc reflectă perfect situația noastră în această fază a grupelor Europa Legue, cu o abordare greșită și cu multe căderi psihologice, imediat după ce am primit un gol.

A mai fost și situația asta, de a fi nevoiți să jucăm știind că nu depindem doar de jocul nostru”, a spus Răzvan Lucescu la finalul meciului.

Publicat: 14 12. 2018, 08:43
Actualizat: 14 12. 2018, 08:44