Răzvan Marin a greșit decisiv în Sevilla – Standard Liege! VIDEO Faza în care le-a făcut „cadou” golul spaniolilor

Sevilla a făcut instrucție cu Standarad Liege în primul meci al grupei J din Liga Europa. Titular a fost și Răzvan Marin, dar românul a greșit decisiv în partida terminată cu scorul de 5-1 pentru foștii câștigători ai Europa League.

Internaționalul român a fost titular și integralist în înfrângerea drastică suferită de Standard la Sevilla. Marin nu a putut opri atacurile adversarilor și, mai mult, a greșit decisiv la golul al patrulea al spaniolilor.

Mijlocașul a primit o minge la 35 de metri de propia poartă, iar aflat cu fața spre propriul portar nu a observat că îl are pe Ever Banega pe urmele sale. Marin s-a încurcat în minge și argentinianul de la Sevilla a pasat decisiv pentru Ben Yedder, care a înscris pentru 4-1.

Sevilla a început ca din tun partida și a deschis scorul prin Banega, în minutul 8. Belgienii au răspuns în minutul 39, când Djenepo a egalat. Dar Sevilla nu a acceptat situația de pe tabelă și a marcat încă o dată până la pauză prin Vazquez.

În repriza secundă, au mai marcat Ben Yedder (minute 49 și 70) și Banega, în minutul 74.

Din grupa J fac parte Sevilla, Krasnodar, Akhisar Spor și Standard Liege.