Prima reacție pentru Le Tallec după ce a debutat cu gol pentru Astra: „Viața e ciudată uneori, acum am ajuns aici”

Anthony Le Tallec și-a făcut debutul cu gol în tricoul Astrei, în victoria cu 3-1 în fața celor de la Zira. Atacantul de 32 de ani spune că Edi Iordănescu a fost cel care l-a convins să semneze cu Astra, deși nu știa prea multe lucruri despre fotbalul românesc.

Fostul jucător la Liverpool, Le Tallec este unul dintre cei mai importanți pe care a reușit Astra să-i transfere. Atacantul de 32 de ani a debutat în partida cu Zira, din preliminariile Europa League. Jucătorul francez a intrat în minutul 46 și a reușit să înscrie golul de 3-1. Le Tallec spune că Astra are o echipă foarte bune și este convins că va face o figură frumoasă în campionat:

„A fost foarte bine, pentru că am câștigat și am marcat. Au fost primele mele 45 de minute pentru Astra și a fost foarte bine. Astra a jucat în cupele europene și acum era calificată în Europa League și asta a fost important pentru mine. Este un campionat bun și cred că am arătat și în seara asta că avem o echipă bună. Cred că sezonul trecut a fost foarte bun pentru Astra. Cred că am venit într-un campionat bun, m-am uitat la meciurile cu West Ham și am rămas surprins. Viața e ciudată uneori, iar acum sunt aici.

Nu știu foarte bine campionatul, știu doar vreo 5-6 echipe de aici. Știu și câțiva și jucători de la națională. Abia am ajuns la acest club, cred că avem o echipă bună, cu jucători de calitate și un antrenor tânăr. Cred că putem face lucruri bune în acest an”, a declarat Le Tallec la DigiSport.

Publicat: 13 07. 2017, 22:47
Actualizat: 13 07. 2017, 22:51