O bijuterie de gol și o plecăciune pentru „servant”. Keșeru îi mulțumește lui Filip: „Sunt dependent de colegii mei!”

Claudiu Keșeru a marcat din nou pentru Steaua în remiza obținută de campioana României cu Rio Ave, scor 2-2, și ajuns la cota patru în clasamentul marcatorilor din Europa League.

Atacantul roș-albaștrilor a reușit o foarfecă laterală în minutul 61 al partidei și a egalat la 1, iar la final a ținut să-i mulțumească lui Lucian Filip pentru „serviciul” excelent de la gol.

Cu șapte puncte strânse după 4 partide, Steaua ocupă locul 2 în Grupa J și e la un pas de calificarea în optimi.

Dincolo de punctul obținut, Keșeru spune că egalul e important și pentru că o scoate pe Rio Ave definitiv din ecuația calificării.

„Am reușit un egal în ciuda unui meci mai puțin reușit.  A trebuit să ne adaptăm unor condiții nu tocmai normale. Ploaia, vântul. O repriză cu vântul în spate, în cealaltă împotriva vântului. Un teren extrem de nisipos.

Am încercat să-i punem în dificultate și în unele momente ne-a ieșit, dar în altele nu.

Datorez aceste goluri colegilor mei și staff-ului. Eu sunt dependent de ei și nici astăzi nu aș fi înscris dacă nu era acea centrare a lui Filip. Grupa este extrem de deschisă. Este foarte important acest rezultat mai ales pentru că nu am relansat încă o echipă în lupta pentru calificare”, a declarat Keșeru la Digi Sport, imediat după meci.

Publicat: 07 11. 2014, 00:42
Actualizat: 07 11. 2014, 00:43