Nebunie pe Goodison Park! VIDEO | Fanii lui Hajduk Split au făcut haos în timpul meciului cu Everton. Croații au vrut să intre pe gazon și au fost opriți cu greu

Everton s-a impus, scor 2-0, în partida cu Hajduk Split, din play-off-ul Europa League, însă fanii englezi nu au avut parte de o seară liniștită pe Goodison Park.

Meciul a fost întrerupt pentru câteva minute în prima repriză, din cauza unui grav incident izbucnit în zona în care au stat fanii oaspeților. Ultrașii croați au încercat să intre pe teren și să se îndrepte spre o zonă cu fani ai gazdelor, fiind cu greu opriți de intervenția fermă a stewarzilor.

Susținătorii lui Hajduk au doborât panourile publicitare și au rupt mai multe scaune, pe care le-au aruncat spre gazon, iar arbitrul partidei a decis să întrerupă meciul când a realizat că situația degenerează.

Din fericire, intervenția forțelor de ordine a făcut ca spiritele să se calmeze în cele din urmă, fără incidente grave.

Publicat: 18 08. 2017, 10:06
Actualizat: 18 08. 2017, 10:07