Meci cu cinci goluri și calificare în șaisprezecimile Europa League pentru Villarreal

Formația Villarreal și-a asigurat, joi, calificarea în șaisprezecimile de finală ale Ligii Europa, după ce a învins echipa FC Astana, cu scorul de 3-2, în etapa a cincea din grupa A.

Raba, în minutul 39, și Cedric Bakambu, în minutele 65 și 83, au marcat golurile spaniolilor. Pentru gazde au punctat Junior Kabananga, în minutul 22, și Patrick Twumasi, în minutul 88.

Villarreal a acumulat 11 puncte și s-a calificat de pe primul loc în runda următoare, cu o etapă înainte de final. Astana se află pe poziția secundă, cu șapte puncte, urmată de Slavia Praga, cu cinci puncte, și Maccabi Tel Aviv, care are un singur punct.

În cea de-a doua partidă a zilei, în grupa A, Maccabi Tel Aviv primește vizita echipei Slavia Praga, de la 22:05.

Villarreal este a șasea echipă care își asigură prezența în runda următoare, după FCSB, Dinamo Kiev, Arsenal Londra, Lazio și Zenit Sankt Petersburg, calificate în urma etapei a patra.

Publicat: 23 11. 2017, 21:01
Actualizat: 23 11. 2017, 21:02