„Mă doare capul după înfrângerea asta!** Mai bine câștigam cu Legia și pierdeam cu Steaua” Rui Duarte vrea revanșa în retur

Rui Duarte spune că are dureri de cap după înfrângerea cu Legia și crede că ar fi fost mai bine să câștige în Europa și să piardă cu Steaua.

„Am jucat acasă, trebuia să câștigăm. Meciul a fost echilibrat, dar o fază a rezolvat meciul. Nu am intrat bine în meci, nu am făcut o primă repriză bună. Cred că am avut penalty și se putea schimba meciul. Am pierdut, ce să facem? Cum ei au câștigat aici, noi putem câștiga acolo. Suntem două echipe de valori apropiate, nu e ca în cazul cu Eindhoven”, a declarat Duarte

„Mai bine câștigam cu Legia și pierdeam cu Steaua”

„Mai bine câștigam azi și pierdeam luni, cu Steaua. Acum trebuie să dăm tot luni, să câștigăm. Steaua? Toți au vorbit că Steaua va termina sigur pe locul doi… 5-0 este o diferență foarte mare. Trebuie să ne revenim repede. Te doare capul după astfel de înfrângere. Era mai bine să fim toți: Copos, Dinu.. eram mai puternici„, a mai spus fundașul

Golul a fost marcat de Radovici, în minutul 73. Lovitură liberă de pe partea dreaptă, de la aproximativ 30 de metri, centrare Jedrzejczyk și Radovici înscrie cu capul din șase metri.

Rapid: Coman – Rui Duarte, Marcos Antonio, Burcă, Bozovici – N. Grigore (Sburlea ’81), Alexa, Herea (Cassio ’88) – Roman (Teixeira ’27), Pancu, Deac. Antrenor: Răzvan Lucescu.

Legia Varșovia: Kuciak – Jedrzejczyk, ZewÅ‚akow, Komorowski, Wawrzyniak (Rzezniczak ’81) – Borysiuk, Vrdoljak – Radovici, Gol (Manu ’63), Rybus (Zyro ’90) – Ljuboja. Antrenor: Maciej Skorza.

Cartonaș galben: Wawrzyniak ’49

La meci au fost prezenți aproximativ 20.000 de spectatori.

La intrarea pe stadion, fanii rapidiști au creat o coregrafie cu plăcuțe în culorile clubului, pe care se putea citi cifra „88” și având un banner cu mesajul „1923 – Legenda Rapid 2011”.

Publicat: 21 10. 2011, 00:39
Actualizat: 21 10. 2011, 00:44