Legia, în formă înainte de returul cu Botoșani! Victorie la scor în prima etapă a campionatului Poloniei

Echipa Legia Varșovia, adversara formației FC Botoșani în turul doi preliminar al Ligii Europa, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-1 (1-1), formația Slask Wroclaw, în prima etapă a campionatului polonez, informează site-ul oficial al grupării din Varșovia.

Atacantul Andrei Ciolacu nu a fost convocat pentru acest meci la Slask Wroclaw, în timp ce fostul dinamovist Kamil Bilinski a intrat pe teren în minutul 62, în locul fostului mijlocaș rapidist Marcel Gecov.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Furman ’33, Jodlowiec ’53 și Nikolici ’71, ’90, în timp ce pentru gazde a înscris Flavio Paixao, în minutul 28.

Antrenorul echipei Legia Varșovia, Henning Berg, a folosit următoarea formulă de echipă: Kuciak – Bereszynski, Rzezniczak, Pazdan, Brzyski – Zyro (Guilherme ’79), Furman, Jodlowiec, Maslowski (Kucharczyk ’46) – Nikolici, Prijovici.

Partida FC Botoșani – Legia Varșovia, din manșa secundă a turul doi preliminar al Ligii Europa, se va disputa joi, de la ora 20.00. În tur, FC Botoșani a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0.