Karma în forma ei pură. Payet a ieșit accidentat în finala cu Atletico, dar în 2016 l-a făcut pe Cristiano Ronaldo să părăsească terenul după un fault dur

Dimtri Payet a fost nevoit să părăsească terenul în minutul 33 al finalei cu Atletico Madrid, acuzând o accidentare. Vedeta lui Rudi Garcia a ieșit de pe gazon în lacrimi, fiind îmbrățișat de colegi și adversari. Interesant este că în finala EURO 2016, Cristiano Ronaldo părăsea terenul după un fault comis de Payet asupra sa. Acum pare că roata s-a întors.

Payet a fost schimbat cu Maxime Lopez, rămâne de văzut dacă și Marseille va triumfa după modelul Portugaliei. Finala Campionatului European din 2016 a fost decisă de Eder, care a marcat un gol superb în timpul suplimentar.

Marseille e condusă cu 1-0 după primele 45 de minute, unicul gol fiind marcat de francezul Griezmann, după o gafă imensă în apărarea lui OM.

Publicat: 16 05. 2018, 22:38
Actualizat: 16 05. 2018, 22:39