Jose Mourinho, aroganță după victoria cu Ludogoreț! Ce mesaj a postat la finalul meciului în care a marcat și Claudiu Keșeru

Tottenham's Head coach Jose Mourinho looks on prior the second half of the UEFA Europe League group stage football match between Ludogorets Razgrad and Tottenham Hotspur in Razgrad on November 5, 2020.,Image: 567603935, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no
Vezi galeria foto - 10 poze

Jose Mourinho nu se dezminte. Antrenorul lui Tottenham a postat un mesaj elocvent după victoria englezilor pe terenul lui Ludogoreț. Pentru bulgari a marcat și Claudiu Keșeru.

Totteham câștigă cu 3-1 la Ludogoreț și este liderul grupei J, cu 6 puncte, la egalitate cu Antwerp și Lask. Cu trei eșecuri la rând, fosta adversară a FCSB din urmă cu cinci ani este codașa grupei.

Imediat după meci, Jose Mourinho s-a arătat destul de relaxat. Portughezul a postat un mesaj în care debordează de încredere, în ciuda unui meci nu tocmai satisfăcător.

„Când câștigi, dar nu joci chiar bine”, a scris Jose Mourinho pe contul său de Instagram.

Harry Kane și Lucas Moura au înscris în prima repriză pentru Tottenham, dar Keșeru a redus din diferență în partea secundă, în minutul 50. Lo Celso a stabilit scorul final, 3-1 pentru Tottenham. (VIDEO AICI)

Claudiu Keșeru a evoluat până în minutul 59 al partidei, în timp ce Cosmin Moți a fost rezervă. Dragoș Grigore nu a fost inclus în lot pentru această partidă.

CFR, din lider pe locul 3 în Europa League. Calculele la jumătate traseului

CFR a avut o zi neagră din toate punctele de vedere! Campioana României a pierdut clar cu Roma, scor 0-5, iar calculele pentru calificarea în 16-imile Europa League s-au complicat serios.

În acest moment, la jumătatea fazei grupelor, ȚSKA Sofia pare deja eliminată, mai ales că bulgarii n-au marcat vreun gol în primele trei etape și au un singur punct. Cu 7 puncte acumulate, AS Roma poate aborda mai relaxată returul cu CFR și se poate concentra pe parcursul din Serie A, principalul obiectiv al italienilor, așa cum a recunoscut de altfel și Paulo Fonseca.

Publicat: 06 11. 2020, 00:41
Actualizat: 06 11. 2020, 00:46