Înfrângere categorică pentru Lugano în campionatul Elveției, înaintea meciului cu FCSB

Formația FC Lugano, adversara echipei FCSB în grupele Ligii Europa, a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, de Grasshopper Zurich, în etapa a noua din campionatul Elveției.

Runar Sigurjonsson, în minutul 38, Nedim Bajrami, în minutul 77, și Petar Pusic, în minutul 80, au marcat golurile învingătorilor.

Antrenorul Pierluigi Tami a folosit următoarea formulă de echipă la Lugano: da Costa – Eloge (Carlinhos 54′), Sulmoni, Golemic – Piccinocchi (Mariani 15’/Bnou 74′) – Mihajlovic, Vecsei, Sabbatini, Daprela – Gerndt, Bottani.

Lugano a acumulat opt puncte în cele nouă etape ale campionatului din Elveția și ocupă penultimul în clasament, al nouălea. Grasshoppers se află pe 5, cu 12 puncte.

Meciul FC Lugano – FCSB, din cea de-a doua rundă a grupei G a Ligii Europa, este programat să se dispute joi, 28 septembrie, de la 20:00, la Lucerna.

Publicat: 24 09. 2017, 19:28
Actualizat: 24 09. 2017, 19:29