Immobile și-a legat șireturile pentru FCSB. Cum s-a terminat meciul Lazio – Verona, din Serie A. Ștefan Radu a fost titular

Lazio Roma, adversara FCSB-ului din Europa League, s-a impus în această seară, acasă, scor 2-0 (0-0) cu Verona, într-un meci din runda a 25-a din Serie A. Ambele goluri ale trupei lui Simone Inzaghi au fost marcate de atacantul Ciro Immobile, în minutele 55 și 60.

Românul Ștefan Radu a jucat din primul minut, dar a fost înlocuit în minutul 80 de Murgia. Lăsat pe bancă în meciul cu FCSB de la București, fostul dinamovist a făcut în această seară parte dintr-un trident defensiv alături de brazilianul Wallace și olandezul De Vrij. La oaspeți, Deian Boldor a fost integralist.

În urma acestei victorii, echipa lui Ștefan Radu ocupă locul 4, cu 49 de puncte, după Napoli (66), Juventus (65) și Roma (50).

Lazio – FCSB, returul din 16-imile EL, are loc joi, la Roma, live pe ProTV. În tur, elevii lui Nicolae Dică s-au impus cu 1-0, prin golul lui Gnohere.

Publicat: 19 02. 2018, 23:38
Actualizat: 19 02. 2018, 23:57