Imagini șocante de la Rangers – Slavia Praga! Cum arată portarul cehilor, după intrarea criminală a adversarului său | FOTO & VIDEO

Ondrej Kolár of Slavia Praha gets treatment for his facial injury during the Europa League last 16 match at Ibrox Stadium, Glasgow. Rangers v Slavia Prague, UEFA Europa League, Round Of 16, Second Leg, Football, Ibrox Stadium, Glasgow, UK - 18 Mar 2021,Image: 598854363, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no

Ondrej Kolar, portarul ceh în vârstă de 26 de ani al Slaviei Praga, a fost victima unei intrări criminale a lui Kemar Roofe, atacantul în vârstă de 28 de ani al lui Rangers.

Slavia Praga și Rangers s-au întâlnit în optimile de finală ale Europa League, iar cehii s-au impus cu scorul de 2-0 în Scoția, după ce au remizat pe teren propriu, scor 1-1, și s-au calificat astfel în sferturile de finală ale competiției.

Partida nu a fost însă una lipsită de incidente și nici de goluri frumoase.

Imagini șocante de la Rangers – Slavia Praga cu portarul Ondrej Kolar

În minutul 60 al întâlnirii de pe Stadionul Ibrox, Kemar Roofe a sărit cu talpa direct pe fața portarului Ondrej Kolar, care a rămas întins pe gazon.

Cehul nu a mai putut continua partida și a fost înlocuit cu conaționalul său Matyas Vagner, în vârstă de doar 18 ani. Jucătorul lui Rangers a fost eliminat și nimeni nu a înțeles de ce a protestat la această decizie a arbitrului, care nu a stat pe gânduri în momentul în care a scos cartonașul roșu din buzunar.

În ceea ce privește rezultatul partidei, nigerianul Peter Olayinka (25 de ani) a deschis scorul în minutul 14, iar Nicolae Stanciu (27 de ani) a reușit o nouă execuție superbă în minutul 74 și a stabilit scorul meciului dintre Rangers și Slavia Praga, 0-2 pe Ibrox.

În tur, același Nicolae Stanciu deschisese scorul încă din minutul 7, din pasa lui Olayinka, tot cu o super execuție. Scoțienii au egalat însă prin Filip Helander (27 de ani), din pasa lui Ianis Hagi (22 de ani).

Astfel, Slavia Praga s-a calificat în sferturile de finală ale Europa League, alături de Manchester United, Villarreal, Ajax, Arsenal, Dinamo Zagreb, Granada și AS Roma.

Publicat: 19 03. 2021, 08:22
Actualizat: 19 03. 2021, 11:39