Ilie Stan l-a IGNORAT pe Becali!** Indicațiile venite din lojă l-au lăsat rece pe antrenorul Stelei!

Antrenorul Stelei nu a dorit să facă improvizații pe ultima sută de metri și a trimis în teren echipa pe care ProSport anticipat-o în urmă cu o săptămână. Astfel, Bicfalvi a început din primul minut, iar Brandan a fost folosit ca fundaș stânga.

Șase meciuri a avut la dispoziție tehnicianul roș-albaștrilor în stagiul de pregătire din această iarnă. Din aceste partide, o singură dată a folosit echipa standard, contra lui Kuban, meci câștigat categoric de steliști cu 3-0. La primul meci oficial din 2012, Iliesta a ales să ignore sfaturile venite din lojă care îl lăsau pe Bicfalvi pe bancă și îl urcau pe Brandan la mijlocul terenului.

În plus, pe flancul drept l-a trimis în teren pe Dănănae, deși spusese despre acesta ca devine vulnerabil în duelurile unu la unu pentru că atacă decisiv. Fostul jucător al Craiovei a primit repede un cartonaș galben și era depășit constant de adversar, fapt pentru care Ilie era gata să-l bage pe Martinovic încă din prima repriză. Schimbarea s-a produs însă imediat după pauză.

Chiricheș și Dănănae au debutat în cupele europene

Chiar dacă Steaua i-a luat în această iarnă pe Machado, Pârvulescu, Chipciu, Dănănae și Chiricheș, doar ultimii doi au bifat primul meci în tricoul roș-albaștrilor contra lui Twente. Cum primii doi enumerați nu se regăsesc pe lista UEFA, singurul ghinionist a fost Chipciu, care accidentat și-a amânat startul oficial în echipamentul Stelei. Pe lângă debutul la Steaua, Chiricheș și Dănănae și-au trecut în cont și prima partidă în cupele europene.

Publicat: 16 02. 2012, 23:55
Actualizat: 16 02. 2012, 23:59