Ilie Stan a decis meciul la pauză!** ANUNȚUL pe care l-a făcut în vestiar a schimbat soarta meciului cu AEK! Cum și-a mobilizat elevii

Steaua s-a calificat în primăvara europeană după victoria cu AEK Larnaca, coroborat cu eșecul lui Maccabi în fața celor de la Schalke.

Narcis Răducan a dezvăluit că Ilie Stan a decis să le spună la pauză jucătorilor săi că Schalke conduce cu 1-0 pe Maccabi, acest lucru mobilizându-i pe elevii săi.

„Probabil din cauza jucul prestat în prima parte, Ilie Stan a luat hotărârea ca la pauză să le spună jucătorilor că e 1-0 pentru Schalke. Probabil că asta i-a mai trezit un pic pe jucătorii noștri.” a spus Narcis Răducan la „Ora de ProSport”, emisiune moderată de Dan Filoti.

Directorul sportiv al Stelei spune că echipa nu se poate compara cu marile echipe din istoria clubului.

„Deocamdată nu s-a câștigat nimic, nu putem să ne comparăm cu Steaua 86, sau cu celelalte mari echipe din istoria Stelei.” a precizat Răducan.

Narcis a vorbit și despre planurile roșalbaștrilor din această pauză de iarnă.

„Sunt mai multe variante de achiziții, dar mai este un meci și este lipsă de profesionalism să vorbim de asta acum. Mai avem un meci de disputat în campionat. Nu vor fi mutări masive de jucători.

E bine că pe final de sezon am descopeit atacanții de care Steaua avea nevoie, Rusescu, Nikolic și chiar Mihai Costea, care a dat mai multe goluri importante.

Martinovic nu cred că pleacă de la Steaua în iarnă, și-a făcut datoria cu brio de fiecare dată când a fost folosit.” a mai spus Narcis Răducan.

Publicat: 15 12. 2011, 15:08
Actualizat: 15 12. 2011, 17:10