Il Luce e EROU în Rusia după meciul ăsta! FABULOS! Zenit a reușit revenirea sezonului în Europa! În minutul 76 era 3-0 pentru Maccabi Tel Aviv. Cât s-a terminat

• Revenire incredibilă a echipei lui Mircea Lucescu în partida disputată în deplasare, cu Maccabi Tel Aviv. În minutul 76 israelienii conduceau cu 3-0, însă rușii au întors spectaculos scorul și s-au impus cu 4-3, cu ultimul gol marcat în prelungiri.

Zenit Sankt Petersburg, echipă antrenată de românul Mircea Lucescu, a câștigat, joi, scor 4-3, jocul disputat în deplasare cu Maccabi Tel Aviv, în primul meci din grupele Europa League, sezonul 2016/2017.

Elevii lui Mircea Lucescu au reușit să revină spectaculos pe tabelă, după ce au fost conduși cu 3-0 din minutul 70 al meciului.

Golurile partidei au fost marcate de Haris Medunjanin, care a reușit o „dublă” în minutele 26 și 70, și Vidar Orn Kjartansson în minutul 50, respectiv Kokorin, în minutul 77, Robert Mak în minutul 84, Giuliano în minutul 86, și Djordjevic în minutul 90+2.

Din minutul 81, gazdele au rămas în zece jucători de câmp, după ce Elazar Dasa a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis la vestiare. În urma egalului dintre AZ Alkmaar și Dundalk, scor 1-1, Zenit Sankt Petersburg este liderul grupei D, după prima etapă.