Ibraimi l-a umilit pe Pap! Gol superb înscris de Shkendija în minutul 2 | VIDEO

Eduard Adrian Pap in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FC Botosani, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, vineri 11 septembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FC Botoșani a început foarte prost meciul cu Shkendija din turul 2 preliminar al Europa League, toate acestea după ce oaspeții au deschis scorul încă din minutul 2 al partidei de pe stadionul „Municipal”.

Ibraimi a deschis scorul în minutul 2 al meciului FC Botoșani – Shkendija, după ce a profitat de o eroare a lui Eduard Pap, poartarul care a greșit și la reușita lui Borja Valle din partida terminată la egalitate de moldoveni cu Dinamo, scor 1-1.

Ibraimi l-a umilit pe Papp cu golul înscris în meciul FC Botoșani – Shkendija

Ibraimi a primit o pasă verticală pe partea dreaptă, Chindriș era în zonă dar nu foarte aproape de adversarul său, iar atacantul lui Shkendija a înscris cu un lob superb, din unghi, după ce Eduard Pap a ieșit din poartă.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL ÎNSCRIS DE IBRAIMI ÎN MECIUL BOTOȘANI – SHKENDIJA

Ce declara Eduard Pap despre golul lui Borja Valle

„Din păcate am luat acel gol. A fost o execuție extraordinară. Nu știu dacă în România sunt mulți care pot face asta. Execuția lui m-a prins sus. Dar la fiecare fază sunt ieșit pentru că așa e stilul nostru. El a ridicat capul, m-a văzut și a lovit foarte bine. Probabil au văzut și alții că ies, dar nu au avut o astfel de execuție. Așa e jocul nostru, nu avem ce să facem. Trebuie să învățăm din jocul ăsta”, a declarat Eduard Pap.