Rangers – Lech Poznan 1-0! Morelos a dat lovitura. Ianis Hagi, schimbat după pauză | VIDEO

Ianis Hagi, titular in Standard Liege - Rangers
Vezi galeria foto - 10 poze

Ianis Hagi a fost titular în meciul pe care Glasgow Rangers l-a jucat cu Lech Poznan. Scoțienii au obținut a doua victorie în grupă, după cea de pe terenul lui Standard Liege. Morelos a dat lovitura în repriza secundă. Internaționalul român a fost schimbat după pauză.

Min90: FINAL DE MECI! Rangers adună 6 puncte după două meciuri în Europa League.
Min73: SCHIMBARE!
Ianis Hagi este înlocuit cu Bongani Zungu. Joc modest al românului
Min69: GOOOL Rangers! Morelos pune capul la o centrare impecabilă și deschide scorul (VIDEO AICI)
Min45: Prima repriză se termină la egalitate, 0-0
INFO: Ianis Hagi a făcut risipă de efort, dar nu a ieșit în prim-plan prin vreo acțiune caracteristică.
Min1: Începe meciul

Rangers își leagă iar speranțele de Europa League, acolo unde anul trecut a făcut câteva meciuri memorabile. După victoria de pe terenul belgienilor de la Standard Liege, „Protestanții” vor reveni pe Ibrox Park.

Ianis Hagi tocmai a fost lăudat de Steven Gerrard, care i-a întărit astfel poziția în vestiarul lui Rangers.

Ianis Hagi, titular pentru Rangers cu Lech Poznan!

ECHIPELE DE START:

RANGERS: McGregor, Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic, Kamara, Davis, Arfield, Hagi, Roofe, Kent

Rezerve: McLaughlin, Bassey, Helander, Jack, Itten, Zungu, Patterson, Aribo, Morelos, Barker, Stewart, Barjonas

Lech Poznan: Bednarek, Czerwinski, Satka, Rogne, Kravets, Skoras, Moder, Marchwinski, Puchacz, Ramirez, Ishak.

Hagi Jr are în continuare sprijinul lui Steven Gerrard, cel care a insistat atât pentru transferul definitiv al românului.

Fostul mare jucător al lui Liverpool l-a lăudat pe român, despre care spune că este un pasator excelent.

„Ianis Hagi este într-o formă foarte bună, el s-a integrat perfect aici la Glasgow. Calitatea sa și abilitatea de pasator sunt evidente, astea sunt și motivele pentru care l-am vrut aici.

Poate deschide o apărare în orice moment dacă beneficiază de spații”, a declarat Steven Gerrard în cadrul conferinței de presă dinaintea partidei.